Vinç Hizmeti

Hafriyat çalışmaları söz konusu olduğunda en önemli ana mesele inşaat temellerinin atılması, ilk inşaat çalışmaları ve doğal olarak vinç hizmetleri olmaktadır. İnşaat temelleri atılırken ilk olarak daha önce bir bina ya da yapı varsa yıkım işleri, molozların kaldırılması, yüzey şekillendirme ve kazı işlemleri, drenaj ve çevre düzenlemesi gibi birçok işin eşzamanlı olarak yapılması gerekir.

Vinç hizmeti konusunda uygun fiyat kaliteli hizmet ve nitelikli işgücü oldukça önemli bir konudur. Yukarda bahsedilen hizmetler için kullanılması gereken vinçlerin kiralanması ve bu şekilde işlerin yürütülmesi hem ekonomik olarak hem de iş kalitesi açısından son derece önemlidir.

Güvenlik, dikkat ve itina gerektiren hafriyat hizmetleri, işin doğası gereği en tehlikeli işlerin başında gelmektedir. Bunun bilincinde olan Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri, kaliteli ve son model araçları, tecrübeli çalışanları ve yüksek iş disiplini ile hizmetler veriyor.

Hafriyat çalışmalarında uzman, tecrübeli ve vinç ehliyeti sahibi çalışanları ile kaliteli hizmet anlayışını sürdüren Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri, işe başlamadan önce hafriyat yapılacak alanı inceler, gerekli tüm güvenlik önlemlerini alır, gerekli aracı belirler ve bir iş planı hazırlar ve yapılacak tüm çalışmaları gerçekleştirir.

Belirli bir plan dahilinde ve yüksek iş disiplini ile yapılması gereken bu çalışmalar ve hafriyat hizmetleri için Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri’ni gönül rahatlığı ile arayabilirsiniz. Firmamız her türlü büyük inşaat işlerinde, bina, okul, fabrika, kamu binaları, yol ve köprü işleri için hafriyat dahil tüm hafriyat hizmetlerini yürütmektedir.

Vinç Kiralama

Vinçler, tüm inşaat ve hafriyat işleri için son derece kullanışlı makineler olmasına rağmen son derece yüksek satış fiyatlarına sahiptir. Bu nedenle bu hizmeti kısa süreliğine kullanmak isteyen kişiler büyük masraflar ödeyip vinç satın almak yerine vinç kiralama imkanına sahiptir. Sürekli ve düzenli inşaat işleri ile uğraşan firmalar için bile satın almak yerine vinç kiralama çok daha ekonomik bir işlemdir.

Vinç kiralamak isteyenlere hizmet veren vinç kiralama firmaları, çeşitli model ve özelliklerde vinçleri belirli fiyatlarla sunmaktadır. Vinç bulmak ve son derece kaliteli ve güvenli hizmetler almak için Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri’ni arayabilir, iletişim kurabilirsiniz.

Vinç kiralama ve her türlü vinç hizmetleri için firmamız, müşterilerinin mağdur olmaması için vinç hizmetleri sözleşmesini de önemli görüyor. Firmamızla çalışmaya ve kaliteli hizmet almaya karar verdikten sonra firma yetkililerimiz, yapılacak işin ve verilecek hizmetin her aşaması hakkında bilgilendirme yapacaktır.

Alınacak vinç hizmetleri için yapılacak olan vinç kiralama sözleşmesinde her türlü ayrıntıya dikkat edilir. Firmamız ile vinç kiralaması yapılır ve vinç hizmetleri alınırsa, sözleşmede belirtilen şartlar dahilinde vincin kullanım hakkı kiralanır ve en güvenli hizmetler verilir.

Vinç Kiralama
Vinç Kiralama

Pek çok kişi satın almak yerine vinç kiralama hizmetlerinin faydalarının neler olduğunu merak ediyor.

Vinç kiralamanın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

Hızlı Teklif İçin

Hızlı teklif için hemen iletişime geçin!

 • Telefon Numarası

  Vinç Hizmeti Bedeli

  Vinç kiralama hizmetleri söz konusu olduğunda en çok merak edilen hususlardan biri de vinç kiralama fiyatları olmaktadır. Öncelikle vinç hizmetlerine ihtiyacı olan firmaların, birçok model ve türde vinç olduğunu ve her konu ile ilgili farklı vinçlerin kullanıldığını bilmesi gerekir. Dolayısı ile vinç fiyatları da kiralanmak istenen vinç modeline, türüne ve kiralama süresine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.

  Vincin kullanılacağı zaman aralığı, hangi vincin kullanılacağı ve operatörden destek alınıp alınmayacağı fiyatların düşmesinde ve yükselmesinde büyük rol oynayan etkenlerdir. Müşteriler vinç kiralamadan önce kiraladıkları firma hakkında araştırma yapmalıdır. Firmanın sunduğu hizmetleri ve fiyatları diğer firmalarla karşılaştırarak kendinize en uygun bütçeyi oluşturmalısınız.

  Bu konuda her zaman en ucuz olan firmayı tercih etmek her zaman doğru olmayabilir.

  Vinç Hizmet Bedeli
  Vinç Hizmet Bedeli

  Vinç hizmetlerinde kalite, tecrübe ve firmanın referansları oldukça önemlidir. Kiralanan vinçlerle birlikte görev yapacak olan operatörün de tecrübesi, ehliyetli olması ve yeteneklerini mutlaka göz önünde tutmalısınız.

  Bazı firmalar fiyatları düşük tuttukları için kalitesiz ekipman kullanmakta ve işlem sırasında zarar vermektedir. Bu nedenle vinç kiralama fiyatlarına öncelik verilmemelidir. Müşteriler, vinç kiralama hizmeti almadan önce o şirketin başarısını ve güvenliğini göz önünde bulundurmalıdır. Vinç kiralama oranları bu faktörlerden sonra kesinlikle ikinci planda tutulmalıdır.

  Vinç kiralama sektörünün öncü firmalarından olan Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri, önemli referansları, uzman kadrosu, yılların tecrübesi ve tecrübeli operatörleri ile sınırsız hizmet kalitesi ile görev yapmaktadır. Vinç hizmetleri konusunda ve her türlü hafriyat hizmetlerinde uygun fiyat ve kaliteli hizmet anlayışı ile çalışan Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri ile hemen iletişime geçebilir, sorunsuz hizmetleri alabilirsiniz.

  Vinç Hizmeti Tevkifat

  Vinç hizmetleri kimileri tarafından nakliye firmaları ile karıştırılıyor, aslında bu iki hizmet birbirinden tamamen farklıdır. Vinç hizmetlerinde KDV kesintisi yapılmaz ancak vinç ile birlikte operatör de kiralanmışsa bu durumda stopaj yani tevkifat uygulanır.

  Vinç hizmetlerine ihtiyaç duyan gerçek ve tüzel kişiler, faaliyetlerini yürütmek için ihtiyaç duydukları insan gücünü, bir iş sözleşmesine bağlı kiracı kiralamak yerine aracılardan veya bu veya diğer faaliyetlerde bulunan diğer kişi, kurum, kuruluş veya kuruluşlardan sağlar.

  Bu tür hizmetler esas olarak, eklenen personelin hizmeti alan şirketin fiili yönetimi, idaresi ve kontrolü altında çalıştırılmasının mümkün olduğu durumlarda depolama alanı içindedir.

   

  xVinç Hizmet Bedeli
  Vinç Hizmeti Tevfikat
  Vinç hizmetleri söz konusu olduğunda tevkifat uygulamasını gerekli kılan durumlar şunlardır;

  Bu nedenle bir işgücü arz hizmetinin varlığı belirlenirken; İşgücü tedarik hizmeti veren ve hizmet sözleşmesine bağlı şirket bünyesinde hizmeti ifa etmek için kullanılan personelin bulunması, hizmeti alan kişinin yönetimi, liderliği ve kontrolü altında istihdam edilmesi gibi koşullardır. Bu gibi durumlarda yasanın belirlediği oranda stopaj yani tevkifat kesintisi yapılacaktır.

  Vinç Hizmeti Kullanma Belgesi

  Vinç sürücü belgesi kanunen alınması gereken bir belgedir ve vinç operatörleri G sınıfı ehliyete sahip olmalıdırlar. Vinç sürücü belgesi olmadan hiçbir firmada operatör olarak çalışmak da mümkün değildir. Bu anlamda Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri de ehliyete sahip, tecrübeli ve deneyimli operatörlerle çalışmaktadır.

  G sınıfı ehliyet kapsamında özel sürücü kurslarına devam edilerek ve ciddi bir eğitimden geçilerek vinç hizmeti kullanma belgesi alınabilir. Sürücü kurslarının Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olması ve tüm sertifikaların alınması gerekmektedir. Kursa kayıt olurken bu noktaya özellikle dikkat edilmelidir.

  G sınıfı ehliyet kursuna kayıt olduktan sonra düzenli olarak kurslara katılan ve eğitimlerin tamamını geçerek ehliyet almaya hak kazanan kişiler operatör olarak görev yapabilirler.

  Vinç Kullanma Belgesi
  Vinç Kullanma Belgesi

  Vinç hizmetleri kullanma belgesi için gerekli belgeler kanun çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenir ve tüm belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekir. Sürücü belgesi almak için öncelikle iş makinaları kurslarına kayıt olmak gerekmektedir.

  Vinç hizmetleri kullanma belgesine sahip olabilmek için gerekli olan şartlar ve gerekli olan belgeler şunlardır;

  Vinç hizmetleri kullanma belgesi için sağlık raporu, istenen belgeler arasında en önemli belgedir. Vinç operatörü riskli bir meslekte çalışmak zorunda olduğu için eksiksiz bir sağlık raporu alınması gerekmektedir. Sağlık Komisyonundan çalışmaya engel olmadığına dair belge alınması gerekmektedir.

  G sınıfı ehliyet alma koşulları, genel olarak diğer tüm ehliyetlerle aynıdır. Vinç operatörü olmak için G düzeyinde bir lisansa sahip olmanız gerekir. G Sınıfı lisanslama süreci tamamlandığında, lisansta sadece vinç operatörü yeterliliği belirtilir.

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen ve G sınıfı ehliyet almak için gerekli olan şartlar şunlardır;

  Bu şartları taşıyan herkes G sınıfı ehliyet alarak vinç hizmetlerinde görev alabilir.

  Vinç Kullanma Belgesi

  Hızlı Teklif İçin

  Hızlı teklif için hemen iletişime geçin!

  • Telefon Numarası

   Vinç Boyama Maliyeti

   Vinç Boyama Maliyeti

   Günümüzde kullanılan yüksek binalar, çok katlı binalar ve fabrikalar gibi büyük binaların dış cephe temizliği ve dış cephe boyaması da vinç hizmetleri ile yapılmaktadır. Ayrıca, eski binaların, tamir ve bakıma ihtiyacı olan binaların tamiri, yenilenmesi ve mantolama hizmetleri için de vinç kiralama hizmeti alınıyor. Vinç boyama hizmetleri de vinç kiralama hizmetleri kapsamında Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri tarafından en kaliteli şekilde sunuluyor.

   Binaların dış cephe boyası daha önce iskele kurulumu ile gerçekleştiriliyordu. İskeleler üst üste kurulur ve yükselmeye devam eder. Son kurulum tamamlandıktan sonra boyama işlemi yukarıdan aşağıya doğru bir şekilde gerçekleştirilecektir.

   Ancak günümüzde bu tür çalışmaların iskele kurulmadan da yapılabileceğini unutmamalıyız. Yine yukarıdan aşağıya yapılan boyama işlerinde sepet vinçler kullanılmaktadır.

   İnsanların daha az çaba sarf ettiği bu sektörde, maliyetler ön plana çıkmakta ve eski yönteme göre daha ekonomik bir anlayış sunulmaktadır.

   Bilindiği gibi devrimimiz bir hız devrimidir. İşleri halletmek için bir yerden bir yere koşarken yapabileceğiniz en temel şeylerden biri onları eğitmek ve hızlı olmaktır.

   Vinç hizmetleri seçenekleri arasında, vinç sepet sistemi ile çalışmanın yanı sıra aradığınız hızı size verir. İskelenin kurulmasını veya sökülmesini beklemenize gerek kalmadan en hızlı şekilde hizmet alabilirsiniz.

   Söz konusu hizmetler kapsamında olan vinç boyama maliyeti de merak edilen konular arasındadır. Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri, boyanacak, temizlenecek ve onarılacak binaların kat sayısı, büyüklüğüne göre size en uygun vinçleri tedarik edecektir. Tedarik edilen vinçlerin özellikleri, vinç türü, vincin kullanıldığı süre ve operatör hizmetleri de söz konusu maliyetleri etkilemektedir.

   Vinç Kurulumu

   Vinç Kurulumu

   Her şeyden önce vinç montajı, bu alanda uzmanlaşmış ve vinç montajı konusunda sertifikalı bir ekip gerektirir. Özellikle kule vinçlerin montajı ciddi mühendislik bilgisi gerektirdiğinden bu vinçler yetkisiz kişiler tarafından kurulmaya çalışılmamalıdır.

   Güvenli ve sağlıklı bir işin yürütülmesi için vinç kurulumunda dikkat edilmesi gereken faktörler şunlardır;

    

   Bu faktörlere bağlı olarak vinç kurulumu yapılmalı ve güvenlik konularına oldukça çok dikkat edilmelidir.

   Kurulacak olan vincin en etkin ve düzgün şekilde iş yürütmesi bakımından vinç tabanı, vinç temeli, vinç ağırlığı ve vincin çalışma ağırlığı konularına da yüksek oranda dikkat edilmelidir. Doğru bir vinç kurulumunun en önemli ayağı, vincin üzerine oturacağı temeldir.

   Özellikle kule vinçlerde vincin temelinin son derece sağlam ve dengesi dengeli olmalıdır. Temel olacak zemin yumuşak ise gerekirse beton veya demir kazıklarla güçlendirilmelidir. Öte yandan bu ölçüler ayrıca vincin çalışma ağırlığına bağlı olarak arttırılmalıdır.

   Vinç Boyama Maliyeti

   Vinç Hizmeti Muhasebe Kaydı

   İnşaat firmalarının göz ardı ettiği sorunlardan biri de kiraladıkları vinç için kestikleri faturaları saklayıp saklamadıklarıdır. Burada belirtilmelidir ki, bir taşerondan alınan hizmetler için hem mal hem de işçilik satın alınırsa, örneğin hem vinç hem de vinçle çalışmak için bir operatör satın alınırsa, işletmecinin yönetimi ve işletimi sağlar.

   Teklif edilen işletmecinin teslimatı ve yönetimi hizmeti satın alan firma tarafından gerçekleştirileceğinden işgücü arzı hizmeti kapsamında olacaktır ve toplam bedel üzerinden hesaplanan KDV %90 oranında indirime tabi olacaktır.

   Vinç hizmetleri muhasebe kayıtları söz konusu olduğunda ayrıca, bu hizmetle bağlantılı olarak, bir inşaat makinesi işletmecisinin edinilmesine ilişkin bedelin toplamdan ayrılabilmesi koşuluyla, yalnızca bir inşaat makinesi işletmecisinin satın alınması için ödenen fiyata tekabül eden KDV tutarı tevkif edilebilir.

   Vinç Nasıl Kurulur?

   Her model ve türdeki vincin kurulumu son derece hassas ve dikkatli şekilde yapılmalıdır. En çok merak edilen ise kule vinçlerinin kurulumu oluyor. Kule vinci, genellikle şantiyelerde, sabit veya hareketli bir destek üzerinde ağır yüklerin yatay ve dikey olarak taşınmasını sağlayan çelik konstrüksiyon bir makinedir.

   Kule gibi bir gövdeye sahip olduğu için böyle adlandırılmıştır. Gövde kısmına ek olarak BOM adı verilen bir destek kolu vardır. Braketin arka ucunda bu kolu dengelemek için denge taşları bulunmaktadır. Kule vinçlerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Kendi ayakları üzerinde durabildikleri için bina kalkarken ayağa kalkarlar.

   Vinç Ehliyeti Nasıl Alınır?

   G sınıfı ehliyet alarak vinç kullanmak isteyen kişilerin öncelikle bir sürücü kursuna gerekli evraklarla başvurmaları ve kursları takip etmeleri gerekiyor. Vinç operatörü olabilmek için öncelikle G Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak zorunludur. Kursların istediği yasal olarak gerekli olan belgeleri tamamlayan 18 yaşını doldurmuş kişiler kurs sonrasındaki sınavlardan da başarılı olmaları gerekiyor.

   Vinç ehliyeti için kurslarda, teorik dersin yanı sıra, aynı zamanda vinç egzersizi de yapılır. Yaklaşık 2 aylık teorik ve pratik eğitimin ardından sıra sınava geliyor. 50 soruluk makine lisansı sınavına girilir. Sınav geçilirse diğer adımlar geçilir. Eğitimi ve sınavı geçen adaylar, Trafik Komisyonu onay merkezinde kayıtlı uygulamalı sınava girerek aşamaları tamamlarlar.

   Vinç Hizmeti Maliyeti Ne Kadar Olur?

   Teknik çalışma koşullarının doğru bilgisine sahip uzmanlarımızın etkin ve maksimum bütçe tasarrufu ile kaldıramayacağınız her türlü yükü kaldırmak için en iyi seçenek vinç hizmeti kiralamak olacaktır. Bu bağlamda yapacağınız işin niteliği, inşaatın büyüklüğü ve kullanım süresine göre vinç hizmetlerinin maliyetleri de değişecektir.

   Bunun yanında sepetli vinçler ya da kule vinçler gibi ihtiyacınız olan vincin türüne ve kullanım süresine göre vinç hizmetleri maliyetleri farklılık gösterir. En uygun fiyat seçenekleri ve en kaliteli vinç hizmetleri için Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

   Hafriyatta Hangi Araçlar Kullanılmalıdır?

   Vinç kiralama konusunda birçok firmaya rastlayabilirsiniz. Ancak vinç hizmetlerinde kiralanan vincin kalitesi, firmanın tecrübesi, vinçlerle birlikte hizmet alına operatörün tecrübesi ve yetenekleri oldukça önemlidir.

   Bu anlamda Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri her şart ve ortamda en kaliteli ve en uygun fiyatlı vinç hizmetlerini sunmaktadır. Her türlü iş ve işlemleriniz için ve ihtiyacınız olan her türlü vinç modelleri için Efendioğlu Hafriyat Hizmetleri’ni gönül rahatlığı ile arayabilir en kaliteli hizmetleri alabilirsiniz.